قرارداد اجاره مغازه

قرارداد اجاره مغازه

حتما در مورد اختلافات بین مستاجر و موجر زیاد شنیده‌اید. اختلافاتی که بعد از عقد قرارداد سر قیمت یا مسائل دیگر به وجود می‌آید. ضرب‌المثلی می‌گوید که جنگ اول به از صلح آخر است. درمورد نوشتن قرارداد مغازه یا خانه این ضرب‌المثل بسیار صدق می‌کند. توجه به نکات ریز اما مهم قرارداد می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند و ما را به نمونه قرارداد اجاره مغازه درست و حسابی نزدیک کند. به ویژه اینکه داشتن مغازه یا دفتر کار بسیار حساس‌تر از داشتن یک خانه مسکونی‌ست.

هر فردی که قصد اجاره مغازه را دارد، درخواست صدور پروانه کسب‌و‌کار می‌کند، ثبت شرکت می‌کند و برای تبلیغات کارش تراکت پخش می‌کند، تبلیغات خاص انجام می‌دهد تا هر چه بیشتر دیده شود و بازارش رونق بگیرد. به عبارتی به دنبال کسب اعتبار است. بنابراین مکان دفترکار بسیار مهم است. بنا به نوع کسب‌وکار انتخاب مغازه در محلی شلوغ و پر رفت‌و‌آمد یا محلی ساکت و آرام متفاوت است. در هر صورت زمان قرارداد مغازه معمولا بیش از یک سال است و به خاطر کاربری تجاری قیمت بالاتری نسبت به ملک مسکونی دارد

قرارداد اجاره مغازه

این قرارداد یک نوع قرارداد اجاره است. همانطور که اجاره ملک مسکونی در میان مردم بسیار متداول است، قرارداد اجاره نامه ملک تجاری نیز کاربرد فراوانی دارد. در حقیقت نمونه قرارداد اجاره املاک تجاری از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین قراردادها در قانون و نظام حقوقی است. روزانه بخش قابل توجهی از اختلافات و مشکلاتی که در قالب پرونده‌های حقوقی مختلف به دادگاه‌ها و مراجع قضایی تقدیم می‌شود، به موجران و مستاجران تعلق دارد. با این‌ حال این افراد سعی می‌کنند با تنظیم فرم قرارداد اجاره ملک تجاری ، زمینه را برای جلوگیری از ایجاد اختلافات احتمالی فراهم کنند.

مالکی که ملک خود را اجاره می‌دهد، مبلغ قابل توجهی را دریافت می‌کند و حتی بسیاری از افراد تنها از این طریق به کسب درآمد مشغول می‌باشند. از طرف دیگر مستاجر برای شروع کسب و کار خود به یک ملک مناسب نیازمند است. همه افرادی که قصد دارند کسب و کاری را راه اندازی کنند، خود مالک یا صاحب ملک نمی‌باشند. بنابراین یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن ملکی مناسب را برای تاسیس یک کسب و کار در اختیار گرفت، تنظیم قرارداد اجاره املاک تجاری است.

همچنین توجه داشته باشید که این قرارداد، ارتباط نزدیکی با اجاره نامه مغازه دارد. به عبارت دیگر قرارداد ملک تجاری دامنه‌ای گسترده دارد و شامل مغازه، داروخانه، فروشگاه لباس، فروشگاه مواد غذایی و… می‌شود.

قرارداد اجاره املاک تجاری

قرارداد اجاره املاک تجاری ، قراردادی است که به موجب آن یک طرف قرارداد که مالک ملک مربوطه است می‌پذیرد که در ازای دریافت مبلغ یا اجاره بهای مشخصی، ملک‌ خود را در اختیار مستاجر طرف قرارداد بگذارد. همانطور که در تعریف نیز اشاره کردیم، نمونه قرارداد اجاره املاک تجاری دارای 3 رکن اصلی یعنی موجر (اجاره دهنده) مستاجر (اجاره گیرنده) و عین مستاجره (ملک مورد نظر) است. شکل گرفتن این ارتباط میان طرفین قرارداد با تعیین مبلغ اجاره بها انجام می‌شود.

تنظیم فرم قرارداد اجاره ملک تجاری ، با وجود اینکه میان بسیاری از افراد رایج است، به همان اندازه پیچیده و دارای نکات ریز حقوقی است. هرچه قرارداد با ظرافت بیشتری نوشته شود و طرفین در مواد آن به خوبی به مسائل مختلف اشاره کنند، احتمال بروز خطا یا مشکل نیز کمتر خواهد بود. از طرفی اگر در آینده اختلافی میان طرفین شکل گرفت به طوری که رسیدگی به پرونده به دادگاه واگذار شد، می‌توانید مطمئن باشید که این قرارداد از منافع شما محافظت می‌کند.


خدمات مشاوره حقوقی توسط مجموعه پاد با بهترین کیفیت قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی تلفنی با شماره تلفن 26116691 تماس حاصل فرمایید.

35,000 تومان

قرارداد اجاره مغازه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرارداد اجاره مغازه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *