قرارداد امتیاز نمایندگی

قرارداد امتیاز نمایندگی

وقتی کسب‌وکار شما رونق می‌گیرد قطعاً به فکر توسعه و بزرگ کردن آن خواهید بود. این دقیقاً بدین معناست که شما برای فروش محصولات خود حتماً نیاز ندارید که شخصاً در سایر مناطق شناسایی‌شده فروشگاه یا به‌اصطلاح شعبه داشته باشید، بلکه می‌توانید از سایر افرادی که در آن مناطق دارای امکانات لازم هستند بخواهید تا به نمایندگی فروش کالا و محصولات شما مبادرت ورزند.

نمایندگی فروش

نمایندگی عبارت است رابطه‌ بین دو طرف که نماینده به نیابت از طرف اول که اصیل نامیده می‌شود، کاری را انجام می‌دهد. این کار اعم است انجام فعالیت، فروش کالا یا خدمات و … می باشد.

در کنار این تعریف از نمایندگی در قانون تجارت نیز ما با مفهوم نمایندگی روبه‌رو هستیم که عبارت است از رابطه‌ قراردادی بین نماینده و اصیل که نماینده به نام و حساب اصیل اقدام به فعالیت و در قبال فعالیت خود اجرت یا کمیسیون دریافت می‌کند.

مثلاً یک شرکت تولیدی را در نظر بگیرید که ابتدا با دایر کردن یک کارگاه کوچک و فروش محصولات خود به اشخاص در دسترس و نزدیک، امرارمعاش می‌کند و در حال تجربه‌اندوزی است. اما پس از طی کردن مسیرهای سخت و دشوار و آزمون‌وخطاهای بسیار سرانجام این کارگاه کوچک به‌جایی می‌رسد که مدیر آن احساس می‌کند می‌تواند با گسترش کسب‌وکار خود محصولات بیشتری را به‌جاهای دورتر بفرستد و از پتانسیل مشتریان موجود در سایر شهرها و یا حتی کشورها هم استفاده کند.

اما اگر صاحب یا صاحبان این کسب‌وکار بخواهند شخصاً کسب‌وکار را گسترش دهند و خودشان محصولات را در مناطق دیگر به فروش برسانند قطعاً با چالش‌های زیادی روبه‌رو خواهند بود. از طرفی فکر ایجاد کردن شعب دیگر در سایر شهرها معمولاً با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود که کوچک‌ترین و البته مهم‌ترین آن‌ها مسائل مالی است. در این مواقع بهترین چاره و راه‌حل چیست؟

در چنین مواردی می‌توانید از امکانات افراد دیگر برای فروش محصولات خود استفاده کنید. درواقع این افراد نمایندگی پخش یا فروش محصولات شما را اخذ می‌کنند. به قراردادی که فی‌مابین شرکت شما و نماینده منعقد می‌گردد قرارداد نمایندگی گفته می‌شود.


خدمات مشاوره حقوقی توسط مجموعه پاد با بهترین کیفیت قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی تلفنی با شماره تلفن 26116691 تماس حاصل فرمایید.

50,000 تومان

قرارداد امتیاز نمایندگی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرارداد امتیاز نمایندگی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *