مشاوره حقوقی در ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک

مشاوره حقوقی در ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک

ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک

اصولا نگهداری و پرورش حیواناتی چون گاو و گوسفند و شتر و مانند اینها در . مناطق شهری به ویژه در مجموعه ی ساختمانی که دارای چندین واحد آپارتمانی است، بسیار بعید و بل که بی نهایت عجیب و حیرت آور بوده و نیز از حیث برخی قوانین شهری و بهداشتی، ممنوع می باشد. اما ممکن است بعضی از مالکان یا ساکنان آپارتمانها حیواناتی مانند طيور اعم از پرنده یا مرغ و خروس و ماکیان و سگ در محوطه ی ساختمان نگهداری و پرورش دهند. این عمل کاملا رفتاری برخلاف متن تبصره ی ماده ۳ آیین نامه اجرایی است که صراحت می گوید: «… نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ممنوع است.ما در این مشاوره سعی بر آن داریم تا تمام آنچه که در رابطه با مشاوره حقوقی نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک حائز اهمیت است را ارائه دهیم.

مفهوم مخالف تبصره ی مذکور این است که نگهداری حیوانات در قسمتهای اختصاصی، بلااشکال است. اما باید توجه داشت که نگهداری حیوانات کوچک و غیر موذی از قبیل انواع پرندگان و ماهی های زینتی و گربه و حتا سگ و مانند اینها – در حد متعارف – تا جایی که مزاحمتی از لحاظ بهداشت و آلودگیهای صوتی و محیطی و ایجاد صداهای نابهنجار و غیره برای سایر ساکنان مجموعه فراهم نکند، قانونا بلامانع است، والا فلا.

پس، هرگاه مثلا یکی از ساکنان آپارتمانها، در محوطه ی ساختمان مرغ و اردک نگهداری کند، از آنجا که این کار برخلاف ماده ۳ آیین نامه ی اجرایی است، مدیر ساختمان موظف است به ساکن مورد بحث تذکر دهد و چنانچه به تذكر مدير اعتنا نکنند مدیر ساختمان باید از وی به عنوان مزاحم در دادسرای عمومی و انقلاب شکایت کند.

همچنین اگر یکی از ساکنان مجموعه، در بالکن آپارتمان خود سگ نگهداری کند و صدای پارس سگ، گاه و بی گاه آسایش و آرامش دیگر ساکنان آپارتمانهای مجاور را بهم بزند مثل مورد بالا، مدیر ساختمان مکلف است با وی برخورد قانونی کند.

مشاوره حقوقی در ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک

بنام خدا

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه – تهران احتراما

اینجانب (الف) فرزند (ی) با تقدیم دلیل مدیریت، ضمن معرفی خود به نمایندگی از طرف مالکان ساختمان (ج) مقیم تهران خیابان در گاهان کوچه امیدی شماره ۳ طبقه چهارم واحد 6 مراتب شکایت خود را از خانم/ آقای (ب) مقیم تهران خیابان درگاهان کوچه امیدی شماره ۳ طبقه ششم واحد ۷ به شرح زیر به استحضار می رساند

مشتکی عنه نامبردهی بالا چندی است که با نگهداری مرغ در حیاط مجتمع مسکونی باعث مزاحمت مالکان آپارتمانها شده و بهداشت عمومی ساختمان را به مخاطره انداخته است. نظر به اینکه برابر قانون تملک آپارتمانها و آیین نامه اجرایی آن نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک ساختمان ممنوع است و مزاحمت نامبرده و رغم تذکرات متعدد دارای وصف مجرمانه می باشد على هذا به ناچار با تقدیم شکوائیهی حاضر از آن مقام محترم قضایی استدعای پیگرد قانونی مشارالیه را دارد.

با احترام مجدد – مدیر ساختمان


خدمات مشاوره حقوقی توسط مجموعه پاد با بهترین کیفیت قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی تلفنی با شماره تلفن 26116691 تماس حاصل فرمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مشاوره حقوقی در ممنوعیت نگهداری حیوانات در قسمتهای مشترک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *