مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان

مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان

مشاوره حقوقی ملک و آپارتمان

ما همیشه در زندگی خود در مواقعی به یک سری مسائل برخورد می‌کنیم که برای حل آن احتیاج به افرادی است که در آن تبحر دارند و یا ما به تنهایی نمی‌توانیم به دلایلی مانند قوانین، نبود شرایط، نداشتن توان و غیره، آن مسئله را حل سازیم. از این رو در بیشتر مواقع برای حل این نوع مشکلات افراد خاصی که در آن مسئله تخصص دارند به ما کمک می‌کنند و ما با مشورت گرفتن و یا کمک آن‌ها می‌توانیم مشکل موجود را رفع کنیم.

ما در این مشاوره سعی بر آن داریم تا تمام آنچه که در رابطه با مشاوره پیش فروش آپارتمان حائز اهمیت است را ارائه دهیم.

از معدود مشکلات متعدد که بیشتر ماها به دلایل بسیاری به تنهایی نمی‌توانیم آن‌ها را رفع سازیم، مشکلاتی از قبیل مسائل حقوقی است. همان‌طور که می‌دانید دنیای علم حقوق دنیای بسیار گسترده‌ای است که یک فرد نمی‌تواند از همه جوانب در آن شرایط و مهارت لازم را داشته باشد.

به عنوان مثال یکی از موضوعات رایج میان مردم خرید و فروش زمین و یا ملک است که در این هنگام فرد علاوه بر کنترل و توجه مسائل مالی باید ابعاد حقوقی را نیز در نظر بگیرد تا در دام مشکلاتی که از سهل انگار از این موضوع سر چشمه می‌گیرد جلوگیری کند.

در همچین مواقعی شما باید به یک مشاوره حقوقی املاک مراجعه کنید تا بتوانید کار خود را از راه درست، قانونی و آسان پیش ببرید و از تمامی قوانین و ابعاد حقوقی آن مطلع شوید. مشاور حقوقی املاک حرفه‌ای است که به منظور رفع مشکلات ملکی با راهنمایی‌های به شما کمک می‌کند که شما بتوانید از همه جوانب کار خود را مدیریت کنید و در دام مشکلاتی از قبیل بی خبری از ابعاد حقوقی، کلاهبرداری و غیره، نیفتید.

افرادی که در این حرفه مهارت و تخصص دارند از قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی ملک و زمین از آگاهی کامل برخوردار هستند و تجربه آن‌ها موجب می‌شود قدرت تحلیل بالایی برای حل مسائل مختلف مربوط به ملک داشته باشند. یک مشاور حقوقی ملک مجرب که دارای تجربه و دانش بالا در این زمینه است، می‌تواند راهنمایی‌های لازم و مهم را به شما ارائه دهد و با درک درست و دقیق قوانین مشکل شما را با حداکثر سرعت ممکن حل سازد. مشاور حقوقی با تمامی این ویژگی‌‌ها می‌تواند در زمان شما صرفه جویی کند و با رعایت اصول مشکلات شما را حل کند و موانعی که بر سر راه شما قرار گرفته‌اند را با جلوگیری از اختلافات و مشکلات بیشتر حل کند.

پیش فروش آپارتمان

مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان

پیش فروش ملک به این معناست که املاک زمانی که درحال ساخت می‌باشند به فروش برسند. اگر شخصی قبل از ساخت و تکمیل شدن آپارتمان آن را بخرد به آن پیش خرید می‌گویند.

مشاوره حقوقی نیز در این راستا می‌کوشد تا با ارائه‌ی مشاوره‌‌ای کامل افراد را با قانون پیش فروش آپارتمان و مسائل حقوقی مربوط به آن آشنا کند.

از کجا مطمئن شویم که آپارتمان تنها به ما پیش فروش می‌شود؟

این سوالی است که تنها با کمک مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان می‌توان به پاسخ آن دست یافت. در ابتدا باید به این نکته دقت کنید که قرارداد منعقد شده بین شما و فروشنده کد رهگیری داشته باشد، کد رهگیری تنها توسط مشاوران املاک مجاز این صنف کاری اخذ می‌شود و اگر مشاور املاک این کد را اخذ نکند مطمئن باشید که مدارک مرتبط از سوی فروشنده کامل نیست و حتی ممکن است این مسئله یک کلاهبرداری باشد. همچنین این را به یاد داشته باشید که در هنگام انعقاد قرارداد و امضای آن یک شاهد سالم به همراه داشته باشید و کد ملی و مشخصات شاهد نیز درج شود. فراموش نکنید که نسخه‌ای از قرارداد را از مشاوران املاک دریافت کنید تا سندی مبنی بر انعقاد آن قرارداد داشته باشید. مهم‌ترین نکته در خصوص پیش‌خرید آپارتمان و مطمئن شدن از این که آپارتمان تنها به شما پیش فروش شده است این است که از فروشنده رسید دستی با امضا و اثر انگشت شخص فروشنده و توضیحات همانند این که ملک با آدرس ذکر شده توسط شما خریده و توسط فروشنده فروخته شده است در محضر دو شاهد دریافت کنید. توجه داشته باشید که این امر مستلزم پرداخت مبلغی یه مشاور املاک نمی‌باشد. مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان کسی است که با دادن اطلاعات در این زمینه به شما، کمک می‌کند تا آگاهانه قدم بردارید و عملی پیش‌گیرانه در خصوص جلوگیری از تضررمالی و یا از دست دادن سرمایه ( کلاهبرداری) است.

نکاتی مهم در خصوص پیش خرید آپارتمان به نقل مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان

  • ذکر کردن پیش فروش آپارتمان در متن قرارداد
  • پس از عقد قرارداد با ذکر کردن موضوع قرارداد در دفاتر رسمی لازم است قولنامه به ثبت برسد که مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان به شما در این راستا کمک می‌کند.
  • ضمن اجرای قرارداد داشتن ضامن معتبر الزامیست
  • مبلغ را طی چند مرحله پرداخت کنید نه به صورت یک جا.

در صورت بروز هرگونه مشکل از قبیل ورشکستگی، افزایش قیمت مصالح که باعث تحویل ندادن ملک در زمان تعیین شده باشد مالک و یا فروشنده موظف پرداخت مبلغ به عنوان زیان به شماست.

به خاطر داشته باشید هرگز برای پرداخت وجه کمیسیون پایین و کم به سمت املاکی که مجوز ندارد نروید و همچنین به قرارداد‌های دستی اکتفا نکنید. در هر صورتی که چه بروز مشکل حین تحویل آپارتمان و چه مشکلاتی از این قیبل حتما از مشاوره پیش فروش آپارتمان کمک بخواهید تا از کلاهبرداری و اسیب‌های مالی احتمالی جلوگیری شود.

توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که در صورت بروز هرگونه مشکل از قبیل مشکلات فوق بهترین قدم قبل از طرح دعوی و شکایت، مشاوره گرفتن از مشاوره‌ حقوقی پیش فروش آپارتمان است زیرا وی به تمامی قانون در ارتباط با پیش فروش آپارتمان آگاهی دارد و می‌توانید بهترین راه‌‌حل ها را به شما در این خصوص ارائه کند.

سپس با کمک مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان و مشاره گرفتن از وی می‌توانید با اختیار کردن وکیل مجرب و متخصص ملک شکایت خود را از طریق دستگاه قضایی و درخواست رفع خسارت و زیان از فرد کلاهبردار انجام دهید.

دلیل اختیار کردن وکیل و بهره‌مندی از مشاوره‌ی حقوقی پیش فروش آپارتمان پایمال نشدن حق شما می‌باشد، زیرا اگر شکایت نامه‌ای اشتباه تنظیم کنید ممکن است از حق خود محروم شوید و حق شما پایمال و تضییع شود. قدم اول برای به ثبت رسیدن شکایت از کلاهبردار، اطلاع دادن این مسئله به دادسرای محل وقوع جرم است. سپس شما پس از تنظیم دادخواست شکایت باید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه کنید و شکایت خود را به معاون دادستان ارجاع دهید. برای تسریع روند شکایت می‌توانید از مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان کمک بگیرید. پس از طی این مراحل، پرونده بررسی، تحقیقات و اخذ اظهارات شاکی به کلانتری که جرم در آن‌جا واقع شد فرستاده می‌شود و پس از بررسی، دادگاه رای نهایی را در خصوص شکایت صادر می‌کند.

چگونه می‌توان از خرید ملک و یا آپارتمانی پیش فروش شده که در آن تاخیر در تحویل وارد شده انصراف دهیم؟

یکی از مفاد مهم در انعقاد قرارداد تحویل به موقع آپارتمان می‌باشد و در صورت تاخیر در تحویل آپارتمان توسط فروشنده‌ی آن، می‌توانید به صورت قانونی پیگیری کنید و طبق مفاد قرارداد می‌توانید و این حق را دارید که از فروشنده شکایت کنید و درخواست فسخ قرارداد دهید. شما می‌توانید برای آشنایی با مراحل قانونی در ارتباط با فسخ قرارداد و انصراف از خرید ملک پیش فروش شده از مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان مشاوره بگیرید.

درصورت خرید آپارتمان پیش فروش شده‌ای که ورشکست شده است چگونه می‌توان حق خود را باز پس گرفت؟

ممکن است به علت افزایش قیمت مصالح و یا تورم و دلایل مختلف سازنده‌ی ملک ورشکست شود که در این صورت پیش فروش ناتمام می‌ماند. هنگامی که پروژه شکست بخورد باعث ضرر مالی هنگفتی خواهد شد. خریدار از این رو باید با کمک مشاوره‌ حقوقی پیش فروش آپارتمان و سپس با کمک وکیلی مجرب در این زمینه از راه قانونی اقدام به باز پس‌گیری حق خود کند.

نکاتی مهم که قبل از پیش فروش آپارتمان باید انجام داد

  • فروشنده باید پس از اخذ پروانه ساختمان توسط شهرداری و با تنظیم کردن شناسنامه برای واحد آپارتمان و در آخر با درج جزئیات و مشخصات کامل آپارتمان شروع به تبلیغ و یا آگهی پیش فروش آپارتمان کند.( این نیز مسلتزم مجوز رسمی می‌باشد )
  • فروشنده می‌تواند برای آشنایی با قوانین مربوط به پیش فروش آپارتمان و همچنین انجام مراحل قانونی مربوط به ساخت و ساز از مشاوره‌ حقوقی پیش فروش آپارتمان مشاوره اخذ کند.

توصیه‌ی ما به شما این است که قبل از هر اقدام و انجام هر کاری در خصوص پیش خرید آپارتمان پیش فروش شده و.. از مشاوران مجرب و متخصص در این زمینه کمک بگیرید زیرا آن‌ها با اطلاعات بالا و دانش و تجربه‌ی بسیاری که دارند می‌توانند بهترین راه‌حل‌ها را در این خصوص به شما ارائه دهند و حتی اگر به مشکلی در مورد برخوردید می‌توانید با مشاوره گرفتن از مشاوره‌ پیش فروش آپارتمان که تسلط و اشراف کامل به قوانین مربوط به ملک دارد از تضییع حق‌تان جلوگیری کنید.

خدمات مشاوره حقوقی توسط مجموعه پاد با بهترین کیفیت قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی تلفنی با شماره تلفن 26116691 تماس حاصل فرمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مشاوره حقوقی پیش فروش آپارتمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *